Czwartek, 27 lutego 2020 Imieniny: Gabrieli, Anastazji, Leonarda
A+ A+ A+

Fundacja Borussia z Olsztyna poszukuje osób w wieku 18-30 lat, zainteresowanych odbyciem 12-miesięcznego wolontariatu socjalnego w Niemczech oraz w Rosji w ramach międzynarodowego projektu wymiany wolontariuszy Budowanie mostów w Europie.

Mile widziane są doświadczenia współpracy z organizacjami młodzieżowymi i społecznymi, niezbędna – motywacja i gotowość do niesienia pomocy osobom potrzebującym.


Wolontariusze będą odbywali 12-miesięczny wolontariat o charakterze socjalnym, pracując w różnych sferach pomocy społecznej, m.in. z osobami niepełnosprawnymi i seniorami.


Organizatorzy projektu zapewniają wolontariuszom: zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe, pełne ubezpieczenie, udział w seminariach kształceniowych, opiekę osobistą i pedagogiczną.

Osoby z Polski będą odbywać wolontariat w Niemczech w ramach niemieckiego ustawowego Dobrowolnego Roku Socjalnego (FreiwilligesSozialesJahr/FSJ)(dot. osób w wieku 18-26 lat). Wolontariusze wyjeżdżający do Rosji odbywają wolontariat w ramach Akcji 2 Programu Unii Europejskiej „Młodzież w Działaniu” - „Wolontariat Europejski / EVS” (dot. osób w wieku 18-30 lat). Wolontariat rozpoczyna się 1 września 2013 r., a kończy 31 sierpnia 2014 r. Wolontariat poprzedzają obowiązkowe przygotowania, które obejmują praktykę i naukę języka i rozpoczną się 29 lipca br.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie i odbyciem wolontariatu w Niemczech lub w Rosji prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 13 lipca 2013 r. mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenie powinno zawierać:
-  życiorys ze zdjęciem
-  list motywacyjny opisujący zainteresowania, dotychczasowe doświadczenia w pracy wolontariackiej, powody, które skłoniły Was do podjęcia decyzji o odbyciu wolontariatu.
Kandydaci na wolontariuszy otrzymają zaproszenia na spotkanie w biurze Fundacji Borussia.
W razie pytań prosimy o kontakt mailowy:
Jeannine Nowak, Fundacja Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundacja Borussia
ul. Zyndrama z Maszkowic 2
10-133 Olsztyn

Newsletter

Więcej informacji? Zostaw swój e-mail.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Regulamin