Poniedziałek, 23 grudnia 2024 Imieniny: Dagny, Sławomiry, Wiktora
A+ A+ A+

Deklaracja Dostępności dla strony internetowej https://ngo.olsztyn.eu

Urząd Miasta Olsztyna zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej ngo.olsztyn.eu Urzędu Miasta Olsztyna.

  • Data publikacji strony internetowej: 2008-03-20.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-03-10.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

- linki prowadzące do dokumentów do pobrania nie zawierają informacji o ich formacie oraz rozmiarze.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2022-01-21.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Leszek Piskorski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 89 75 25 800. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

Siedziba Urzędu Miasta Olsztyna:

  1. Urząd Miasta Olsztyna, Pl. Jana Pawła II 1
    1. Główny budynek Urzędu Miasta Olsztyna tj. Ratusz, jest dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Pochylnia umożliwiająca wjazd na wózkach do budynku ratusza znajduje się od strony ulicy Ratuszowej. Przy wejściu do budynku od strony ulicy Ratuszowej jest zainstalowany dzwonek przywołujący portiera do obsługi ruchomych platform niwelujących różnicę poziomów na parterze. Winda umożliwia dostęp na pozostałe kondygnacje Urzędu za wyjątkiem części III i IV piętra. W kabinie windy nie jest zainstalowana informacja głosowa. Brak toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo wstępu z psem asystującym do wszystkich ogólnie dostępnych przestrzeni budynku. W pobliżu budynku na ogólnodostępnym parkingu Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Ratuszowej znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
    2. Biuro Obsługi Klienta - wejście znajduje się od strony ulicy 1 Maja, pochylnia dla osób niepełnosprawnych nie posiada poręczy.
    3. Urząd Stanu Cywilnego - wejście znajduje się od strony Placu Jana Pawła II, posiada pochylnię umożliwiającą wjazd wózkiem do urzędu. Pochylnia wjazdowa nie posiada po obu stronach poręczy. Naprzeciwko budynku na ogólnodostępnym parkingu Strefy Płatnego Parkowania znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
  2. Urząd Miasta Olsztyna, ul. Wyzwolenia 30
    1. Budynek Urzędu Miasta Olsztyna przy ulicy Wyzwolenia 30 w większości jest dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. W budynku jest zainstalowana winda, która umożliwia pokonywanie pięter. W windzie brak systemu informacji głosowej oraz poręczy na wysokości 0,90 m. Na piętrach znajdują się schody, których pokonywanie realizowane jest za pomocą podnośnika ręcznego (potrzebę użycia schodołazu należy zgłosić portierowi na parterze budynku). Na I, II i III piętrze są toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo wstępu z psem asystującym do wszystkich ogólnie dostępnych przestrzeni budynku. Naprzeciwko budynku na ogólnodostępnym parkingu Strefy Płatnego Parkowania znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
  3. Urząd Miasta Olsztyna, ul. Knosały 3
    1. W przypadku budynku przy ul. Knosały 3 dostępność dla osób poruszających się na wózkach zapewniona jest tylko w przypadku Wydziału Komunikacji. Brak dostępności dla osób z niepełnosprawnościami do kondygnacji II i III. Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo wstępu z psem asystującym do wszystkich ogólnie dostępnych przestrzeni budynku. Naprzeciwko budynku na ogólnodostępnym parkingu Strefy Płatnego Parkowania znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
  4. Urząd Miasta Olsztyna - Regionalne Centrum Bezpieczeństwa, ul. Augustowska 44
    1. Budynek Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa przy ul. Augustowskiej 44 w większości spełnia warunki dostępności osób na wózkach za wyjątkiem pomieszczeń zlokalizowanych na I piętrze budynku biurowego. Wejście główne dostępne dla osób poruszających się na wózkach przy pomocy zewnętrznej windy/podnośnika niwelującego różn icę poziomów od strony ul. Augustowskiej. Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo wstępu z psem asystującym do wszystkich ogólnie dostępnych przestrzeni budynku.

Newsletter

Więcej informacji? Zostaw swój e-mail.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Regulamin