Środa, 22 stycznia 2020 Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
A+ A+ A+

Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie" zaprasza do wzięcia udziału w Konferencji Naukowej „Działalność organizacji pozarządowych - 10 lat doświadczeń pod rządami ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie”. Celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń w zakresie funkcjonowania ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariatu.

Poprzez ostatnie lata zasady i sposoby pracy samorządów i organizacji pozarządowych uległy dużym zmianom dla bardziej efektywnego pobudzania aktywności obywatelskiej oraz udziału w życiu społecznym. W ciągu ostatnich dziesięciu lat zmieniły się realia w sferze samorządowej, jak  i w sferze działalności organizacji pozarządowych. Jako społeczność staliśmy się bogatsi o doświadczenia związane z współpracą partnerską, zlecaniem zadań publicznych i kontraktacją usług społecznych przez samorządy na rzecz organizacji pozarządowych. Efektem niniejszego procesu były wielokrotne próby zmian przepisów prawa regulujących aktywność obywatelską: ustawy Prawo o stowarzyszeniach i ustawy o fundacjach. Wprowadzane zmiany mają bezpośredni wpływ na prawa obywatelskie w aspekcie przemian ekonomicznych, społecznych, politycznych i kulturowych. Nasza konferencja jest doskonałą okazją do prezentacji dorobku naukowego, wymiany poglądów i opinii przez przedstawicieli świata nauki oraz praktyków. Mamy nadzieję, że rezultaty obrad przełożą się w bezpośredni sposób na rozwój wspólnot samorządowych, kształtowanie postaw obywatelskich i upowszechnienie obowiązujących praw obywatelskich. Tematyka konferencji ma na celu podsumowanie wyników wdrożenia oraz popularyzacji wiedzy z obszaru przepisów prawnych regulujących funkcjonowanie i współpracę organizacji pozarządowych oraz instytucji samorządowych i wolontariatu, tym bardziej, że rok 2013 jest Europejskim Rokiem Obywatela.
Termin konferencji:  21-22 czerwca 2013 r.
Pierwszy dzień konferencji zakłada organizację warsztatów tematycznych, drugiego dnia zorganizowany zostanie dyskusyjny panel otwarty.
Szczegółowy program konferencji będzie dostępny w drugiej połowie maja


Miejsce konferencji: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Centrum Konferencyjne, ul. B. Dybowskiego 11, 10-719 Olsztyn (Aula Błękitna)
Rada Programowa Konferencji: Mirosław Pampuch, Starosta Powiatu Olsztyńskiego, Piotr Grzymowicz,  Prezydent Miasta Olsztyna, Prof. dr hab. Bronisław Sitek, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Prof.  JUDr.Stanislav Mráz CSc., Dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Bańskiej Bystrzycy, Monika Falej, Dyrektorka Olsztyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, Dr Stanisław Bułajewski,  Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Organizatorzy Konferencji:

Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Polska
Wydział Prawa, Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy, Słowacja
Krzysztof  Lisek, Poseł do Parlamentu Europejskiego
Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”, Fundacja „Inicjatywa Kobiet Aktywnych”

Komitet Organizacyjny:
Dr hab. Piotr Majer prof. UWM, Dr Urszula SzymańskaMgr Monika Falej, Mgr Adam Poszewiecki, Mgr Aneta Rzędkowska

Uprzejmie prosimy o nadesłanie zgłoszenie  udziału w konferencji do 15 maja 2013 r. na  adres e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz uiszczenie opłaty konferencyjnej

OPŁATA  KONFERENCYJNA
350 zł - udział w konferencji z wygłoszeniem referatu, wyżywieniem i drukiem materiałów pokonferencyjnych w formie monografii,
200 zł - nadesłanie referatu do druku bez czynnego udziału w konferencji. Opłatę należy uiścić do 1 czerwca 2013 r. na konto bankowe:

Bank Handlowy w Warszawie S.A. - 92 1030 1218 0000 0000 9113 2567
W tytule płatności proszę wpisać: 1402 – 1142

Potwierdzenie dokonanej opłaty proszę przesłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacji o konferencji udzielają:
Adam Poszewiecki, Wydział Prawa i Administracji UWM w Olsztynie, tel.501 723 715
Monika Falej, Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”, tel. 512 558 349
Aneta Rzędkowska, Fundacja „Inicjatywa Kobiet Aktywnych”, tel.798 991 870

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., strona internetowa: https://sites.google.com/site/uwmngo/
--
Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych prowadzone przez Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie"
Fundację "Inicjatywa Kobiet Aktywnych" e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10-274 Olsztyn
ul. Tarasa Szewczenki 1
sekretariat:Rady Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyn
Akcja ROPMO "1% dla Olsztyna" - zostaw swój podatek w Olsztynie

Newsletter

Więcej informacji? Zostaw swój e-mail.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Regulamin