Wtorek, 26 listopada 2024 Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
A+ A+ A+

Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP) ogłasza rekrutację do XV edycji Szkoły Trenerskiej Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (kurs podstawowy). Szkoła przygotowuje do zawodu trenera/trenerki (edukatora/edukatorki) dzięki wypracowanej przez lata metodologii, w której najważniejsze jest doświadczanie różnych procesów oraz metodyka pracy z dorosłymi. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2013 w Warszawie. Szkoła jest płatna.

  • Chcesz być trenerem/trenerką pracującym skutecznie i atrakcyjnie?
  • Masz wiedzę i nie wiesz jak skutecznie ją przekazać?
  • Twoją pasją jest uczenie innych - młodzieży, dorosłych, seniorów?
  • Ważne są dla Ciebie - podmiotowość uczestników, inicjowanie i wspieranie zmiany społecznej?
  • Doceniasz różnorodność?
  • Jesteś związany/związana z sektorem obywatelskim, działasz społecznie?

Zgłoś się do XV edycji Szkoły Trenerskiej Stowarzyszenia Trenerów STOP!!

Dlaczego właśnie nasza Szkoła?

  • Doświadczenie - Szkoły trenerskie realizujemy od 1999 roku, są stałym elementem programowym Stowarzyszenia.
  • Jakość - ważna jest dla nas dbałość o wysoki poziom organizacyjny i merytoryczny szkoleń, które mają wpływ na rozwój organizacji. Indywidualnie podchodzimy do każdej osoby uczestniczącej w Szkole. Posiadamy własny system certyfikacji trenerskiej.
  • Mądrość zespołu - opiekę nad szkołami sprawuje Rada Superwizorów, a program oparty jest o standard edukacyjny. Aspekt autorski zapewniają superwizorka szkoły oraz opiekunka procesów.
  • Uniwersalna wiedza - Szkoła Trenerska łączy praktyczny i uniwersalny kurs przygotowujący do pracy w roli trener z myśleniem o zmianie społecznej, pracą w lokalnej społeczności, z podejściem, w którym w centrum jest człowiek.
  • Poznanie środowiska - uczestnictwo w szkołach stwarza okazję do wejścia w środowisko ludzi, którym zależy na zmianie, a wartością jest podmiotowe traktowanie osób i grup.

O SZKOLE

Zajęcia zaczynają się od treningu interpersonalnego podczas którego osoby uczestniczące doświadczają pracy w grupie, jej dynamiki, rozwoju procesu grupowego, uczą się wyrażać swoje myśli i emocje wobec innych osób w grupie, uczą się rozumieć zachowania własne i innych osób, uczą się budowania kontaktu i porozumienia z innymi, a także rozwiązywania konfliktów.

Uczestnicy i uczestniczki mają okazję eksperymentować w bezpiecznym środowisku, sprawdzać nowo nabywane kompetencje prowadząc fragmenty zajęć pod okiem trenerów i trenerek prowadzących szkolenie, otrzymywać konstruktywne i rozwijające informacje zwrotne.

W ramach szkoły uczestnicy i uczestniczki przygotują i przeprowadzą dwudniowe szkolenie pod superwizją (tzw. trening zadaniowy) w realnym środowisku.

Za przygotowanie programu szkoły, rekrutację oraz dbanie o indywidualne ścieżki rozwoju każdej z osób uczestniczących odpowiedzialna jest superwizorka. Na każdych zajęciach obecna jest opiekunka procesów, która współprowadzi szkolenia, współpracuje z trenerami, dba o stronę organizacyjną kursu oraz opiekuje się grupą.

Więcej informacji:

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Liczba godzin szkoły: 214 (w tym 184 godz. sesji szkoleniowych i 30 godz. przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia pod superwizją)

Koszt szkoły: 8300 zł brutto (można płacić ratami)

Początek szkoły: 2 października 2013 r.

Superwizorka Szkoły: Agnieszka Szelągowska

Opiekunka procesów: Monika Bełdowska

Harmonogram:

  1. 2-6 października 2013 - Trening interpersonalny (40h)
  2. 25-27 października 2013 - Proces grupowy (20h)
  3. 15-17 listopada 2013 - Facylitacja pracy grupowej (20h)
  4. 24-26 stycznia 2014 - Metodologia uczenia dorosłych (20h)
  5. 21-23 lutego 2014 - Projektowanie programu szkoleniowego i badanie potrzeb (24h)
  6. 28-30 marca 2014 - Prezentacje trenerskie, odkrywanie własnego stylu pracy z grupą (20h)
  7. 11-13 kwietnia 2014 - Etiudy szkoleniowe (24h)
  8. 26-27 września 2014 - Podsumowanie szkoły i plan rozwoju trenerskiego (16h)

Miejsce:

Wszystkie sesje, oprócz Treningu interpersonalnego, odbędą się w sali szkoleniowej w Biurze Stowarzyszenia (Warszawa, ul. Smolna 16/7). Zapewniamy poczęstunek w trakcie zajęć (bez noclegu i wyżywienia). Sesja pierwsza, Trening interpersonalny jest wyjazdowa. Odbędzie się w ośrodku szkoleniowym z noclegiem i wyżywienie dla uczesników i uczestniczek.

ZGŁOSZENIA

Rekrutacja do Szkoły jest dwuetapowa:

  1. ) - przesłana do 12 września 2013 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  2. ROZMOWA REKRUTACYJNA - w terminie 16 września 2013 r.

źródło:www.ngo.pl

Newsletter

Więcej informacji? Zostaw swój e-mail.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Regulamin