Już po raz dziesiąty organizatorzy rozpoczynają przygotowania do międzynarodowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, w trakcie której podejmowane będą wspólne działania profilaktyczne dotyczące krzywdzenia i przemocy. Do udziału w kampanii zapraszają wszystkie świadome wagi problemu, chętne do działania organizacje, instytucje i placówki, z którymi wspólnie, przez pierwszych 19 dni listopada, będą głośno mówić o prawach, godności, szacunku i bezpieczeństwie dzieci i młodzieży.
Kampanię na całym świecie koordynuje genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet – Women’s World Summit Foundation. Koordynatorem Kampanii w Polsce jest Fundacja po DRUGIE. W związku z tym mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do włączenia się do tej wyjątkowej i ważnej akcji! W ubiegłym roku udało nam się włączyć do działania aż 441 partnerów! Mamy nadzieję, że tegoroczna, 10 edycja kampanii, przyniesie co najmniej kolejnych 441!!!
PRZEBIEG KAMPANII
Placówki, instytucje, organizacje pozarządowe i wszystkie inne podmioty, które zgłoszą swój udział w Kampanii będą przygotowywać i realizować w swoim środowisku lokalnym działania o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym, których motywem przewodnim jest przeciwdziałanie przemocy oraz budowanie właściwych postaw i nauka, jak na przemoc reagować i jej skutecznie przeciwdziałać.
Formuła realizowanych przez Partnerów działań może mieć dowolny charakter. Naszym zdaniem to Państwo jesteście specjalistami w zakresie działań kampanijnych, a ich wachlarz jest wyjątkowo szeroki (możecie zorganizować warsztaty, happeningi, pogadanki, wystawy, konkursy, akcje internetowe, webinary itp.). W celu ich przeprowadzenia uczestnicy kampanii mogą także nawiązywać współpracę i razem z innymi podmiotami działać na rzecz budowania świata bez przemocy.
Działania kampanii rozgrywają się od 1 do 19 listopada 2023 roku.
DZIAŁANIA SKIEROWANE DO PARTNERÓW KAMPANII
Dzięki dofinansowaniu zadania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” z budżetu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej zostaną zorganizowane webinary i szkolenia dotyczące m.in. rozpoznawania i przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wkrótce przygotujemy dla Państwa Przewodnik po kampanii, który pomoże w przygotowaniu odpowiednich aktywności. We wrześniu zorganizujemy również otwarte szkolenie on-line dotyczące projektowania inicjatyw lokalnych. Jesteśmy też gotowi udzielać pomocy oraz wskazówek na każdym etapie Państwa przygotowań.
Jak co roku, tak i w tej edycji zaplanowaliśmy konkurs dla dzieci i młodzieży z nagrodami dla laureatów. A podsumowaniem przeprowadzonych w ramach kampanii działań będzie ,,Ogólnopolskie Forum Dobrych Praktyk” (VIII edycja), podczas którego specjaliści i praktycy będą wspólnie wymieniać się doświadczeniami z zakresu przeciwdziałania przemocy.
O wszystkich terminach szkoleń, webinarów, konkursie i innych działaniach będziemy informować na profilu facebookowym Kampanii 19 dni oraz mailowo.
Zachęcamy do polubienia strony, aby być ze wszystkimi informacjami na bieżąco. Link do strony na Facebooku: https://www.facebook.com/19dni
KAMPANIA INFORMACYJNO-PROMOCYJNA
Kampania ma swój aktywny profil na Facebooku oraz dedykowaną zakładkę na stronie www.podrugie.pl. Będziemy tu zamieszczać aktualności, informacje o Partnerach kampanii oraz realizowanych przez nich działaniach. Wszystkich Partnerów, którzy będą chcieli się podzielić swoimi inicjatywami zachęcamy do przesyłania informacji na adres mailowy kampanii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (krótki opis + max. 5 zdjęć). Informacje będą publikowane na profilu facebookowym kampanii.
JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO DZIAŁANIA?
Aby dołączyć do Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży i zostać jej Partnerem należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://forms.gle/aGN6FpzdgivAUtdR8
Mamy nadzieję, że zechcą Państwo zaangażować się w tę ważną inicjatywę i dołączą do ogólnoświatowej koalicji na rzecz zaprzestania przemocy wobec dzieci i młodzieży.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z Beatą Antos – koordynatorką kampanii, mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zadanie „Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” jest dofinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.
Informacja pochodzi od Fundacji Po Drugie