Poniedziałek, 25 listopada 2024 Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
A+ A+ A+

Tajniki i korzyści z wolontariatu, specyfika projektu, mechanizm powstawania stereotypów, bariery komunikacji międzykulturowej, efektywna komunikacja, motywowanie i angażowanie zespołu do działania, wrażliwość na różnorodność ludzi w środowisku pracy i przejawy dyskryminacji, fazy procesu negocjacyjnego, badanie potencjału liderskiego – to tylko niektóre zagadnienia, jakimi mogą się zająć uczestnicy i uczestniczki KalejdoSTOPu szkoleń.

15 i 16 lutego trenerzy i trenerki z całej Polski przeprowadzą już po raz drugi w Olsztynie dwudniowy cykl szkoleń dla młodzieży i studentów, dorosłych, osób zaangażowanych w rozwój środowiska lokalnego, pracowników i wolontariuszy skupionych wokół instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych. Dla trenerów to okazja na uroczyste zamknięcie IX Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych, której są absolwentami, a dla uczestników zajęć – możliwość zdobycia nowych umiejętności i podzielenia się swoimi doświadczeniami w wybranych obszarach.

KalejdoSTOP szkoleń to przedsięwzięcie organizowane przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, Urząd Miasta w Olsztynie, Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych, Fundację "Inicjatywa Kobiet Aktywnych" FIKA oraz Olsztyńską Szkołę Wyższą im. Józefa Rusieckiego.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a uczestnicy – oprócz „słodkiego” poczęstunku – otrzymają również materiały szkoleniowe oraz dyplomy poświadczające ich udział w szkoleniach.
Szczegóły planu warsztatów:

1. Czy wolontariat może być dla mnie sposobem na rozwijanie kompetencji zawodowych?   
Celem warsztatu jest przybliżenie studentom czym są kompetencje zawodowe oraz jak dbać o ich rozwój. Uczestnicy po ukończeniu szkolenia będą wiedzieli, czy wolontariat może być dla nich sposobem na rozwijanie kompetencji zawodowych.

2. Zarządzanie projektami – podstawy oraz praktyczne wykorzystanie    
Celem warsztatu jest zdobycie przez osoby działające lub współpracujące z organizacjami pozarządowymi podstawowej wiedzy i umiejętności dotyczących zarządzania projektami.

3. Komunikacja międzykulturowa  
Głównym celem warsztatu jest przygotowanie uczestników do dłuższego pobytu za granicą. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jakie problemy mogą napotkać w zetknięciu z inną kulturą oraz nauczą się jak sobie z nimi radzić.

4. „Tato, fajnie że byłeś na tym szkoleniu” Warsztaty z umiejętności komunikowania się z dziećmi     
Celem warsztatu jest podniesienie umiejętności komunikowania się (słuchania, mówienia) ojców z dziećmi, co w dłuższej perspektywie przełoży się na zbudowanie dobrych więzi i relacji między uczestnikami szkolenia a ich dziećmi.

5. Ja? Liderem?     
Celem warsztatu jest odkrycie przez uczestników swoich mocnych stron i kompetencji, zdefiniowanie swoich ról zespołowych oraz zdobycie wiedzy na temat motywowania i angażowania ludzi.

6. Zarządzanie różnorodnością w środowisku pracy     
Celem warsztatu jest zdobycie wiedzy na temat różnorodności i jej wymiarów, identyfikacja dyskryminacji oraz mikronie równości w miejscu pracy oraz poznanie narzędzi mających na celu wprowadzanie zarządzania różnorodnością w organizacji.

7. Sztuka dochodzenia do tak. Warsztaty negocjacyjne    
Celem warsztatu jest przekazanie wiedzy i praktycznych wskazówek z zakresu prowadzenia negocjacji , w tym stylów, strategii i technik negocjacyjnych, faz procesu negocjacyjnego.

Patronem medialnym IX edycji Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych jest portal ngo.pl
Więcej informacji:
Małgorzata Czarnecka, Prezeska Stowarzyszenia STOP; tel. 22 407 07 89
Monika Falej, Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Fundacja "Inicjatywa Kobiet Aktywnych" FIKA; tel. 503 680 500

Tryb zgłoszeń: (3 różne możliwości do wyczerpania limitu miejsc z wykorzystaniem formularza zgłoszeniowego)
Pełna oferta szkoleń znajduje sie na stronie : www.ocop.pl
Zgłoszenia przez Internet: www.ocop.olsztyn.pl zapisy - PROSIMY RÓWNIEŻ O PRZESŁANIE  formularza zgłoszeniowego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia e-mailowe z dopiskiem w tytule wiadomości KalejdoSTOP szkoleń Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia tradycyjne fax 22 407 07 89

źródło:www.ocop.olsztyn.pl

Newsletter

Więcej informacji? Zostaw swój e-mail.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Regulamin