REGULAMIN KONKURSU
- Konkurs „Trzeci sektor w mediach” jest organizowany na zasadach określonych
w niniejszym regulaminie. - Organizatorami konkursu są: Rada Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna oraz Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
w Olsztynie pod patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna. - Sponsorem nagrody, która wynosi 3000 złotych, jest Prezydent Miasta Olsztyna.
W przypadku jednakowej oceny kilku nadesłanych prac jury konkursu ma prawo do innego podziału nagrody.
- Konkurs ma charakter otwarty. Adresowany jest do wszystkich dziennikarzy
i dziennikarek prasowych, radiowych i telewizyjnych – zatrudnionych lub współpracujących z redakcjami ogólnopolskimi, regionalnymi, lokalnymi, specjalistycznymi, podejmujących problematykę organizacji pozarządowych miasta Olsztyn. - W konkursie oceniany będzie całokształt pracy dziennikarskiej w danym roku.
- Zgłoszenia do konkursu odbywają się wyłącznie w formie pisemnej i zawierać powinny uzasadnienie wniosku. Wnioski o nagrodę mogą zgłaszać dziennikarze, redakcje, wszystkie istniejące stowarzyszenia dziennikarzy i członkowie jury.
- 7. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie, prócz pisemnego zgłoszenia i uzasadnienia, także kilku najistotniejszych publikacji dziennikarza proponowanego do nagrody. Prace powinny być dostarczone w 3 egzemplarzach w przypadku materiału prasowego i w 1 egzemplarzu w przypadku materiałów radiowych i telewizyjnych. Wszystkie egzemplarze powinny być opisane i datowane. Nadesłane teksty i kasety nie podlegają zwrotowi.
- Zgłoszenia wraz z materiałami należy nadesłać pod adresem: Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Tarasa Szewczenki 1, z dopiskiem "Trzeci sektor w mediach".
- Zgłoszenia konkursowe są oceniane przez jury konkursu, powołane przez Radę Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Oddział w Olsztynie. Skład jury zostanie podany w oddzielnym komunikacie.
- Ocena nadesłanych materiałów odbywać się będzie na podstawie następujących
kryteriów:
- a) znaczenie działalności dziennikarskiej na rzecz społeczeństwa obywatelskiego,
- b) znaczenie twórczości dziennikarskiej dla rozwoju sektora pozarządowego miasta,
- c) promocja idei dobra wspólnego,
- d) wartość informacyjna, obiektywizm, bezstronność (równy dystans wobec stron sporu lub konfliktu),
- e) rzetelność w zbieraniu materiału, niezależność sądów dziennikarskich,
- f) walory edukacyjne,
- g) atrakcyjność formy dziennikarskiej.
Termin zgłaszania wniosków w 2018 roku upływa z dniem 19 listopada br.
Wyniki obrad będą przedstawione na dorocznym Forum Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna w dniu 24 listopada br. w Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności” ul. Knosały 3B oraz opublikowane w prasie.