Czwartek, 21 lutego 2019 Imieniny: Eleonory, Roberta, Piotra
A+ A+ A+

Fundacja Legalna Kultura prowadzi Program grantowy Ja w internecie, którego celem jest wzmocnienie kompetencji cyfrowych dorosłych mieszkańcówm.in. z województwa warmińsko - mazurskiego.


W ramach programu:

- przeszkoleni zostaną lokalni instruktorzy, którzy następnie poprowadzą zajęcia dla mieszkańców,

- zostaną zorganizowane szkolenia dla mieszkańców z tematów im bliskich na codzień: Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie wsieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.


Do składania wniosków są uprawnione gminy – niezależnie od wielkości, mogące aplikować samodzielnie lub w partnerstwie z organizacją pozarządową. Zaproszenia i informacje zachęcające do udziału w konkursie i złożenia wniosku zostały już wysłane do gmin.


Organizacje pozarządowe mogą pełnić kluczową rolę w tym programie - zarówno jako partnerzy dla gmin, jak również jako podmioty, z których będą się wywodzić instruktorzy prowadzący szkolenia. Działania programu mogą stanowić uzupełnienie, bądź rozwój kompetencji merytorycznych i dydaktycznych członków organizacji działających w obszarze edukacji. Ponadto do udziału w szkoleniach mogą zostać zaproszeni odbiorcy działań organizacji, co jest doskonałą okazją do wzmocnienia zaangażowania wśród tych osób, które dotychczas nie uczestniczyły aktywnie w wydarzeniach organizowanych przez organizację.

 

Ulotka informacyjna

Newsletter

Więcej informacji? Zostaw swój e-mail.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Regulamin